EFT “Emotional Freedom Techniques” Duygusal Özgürleşme Teknikleri

   EFT Uygulaması

eft uygulamalarıEFT, Duygusal Özgürleşme Teknikleri uygulama sırasında kişi olumsuz duyguya odaklanıp bu aksaklığı yüzeye çıkardıktan sonra, bedenin açık bölümlerindeki (yüz, el bölgeleri) bulunan enerji kanallarının uç noktalarına sırasıyla kısa vuruşlar yaparak kanallardaki aksamaları giderilerek, enerji blokajlarını çözülmesi sağlanır.

Seans içersindeki uygulamalar sonrasında odaklanılmış olan olumsuz duygular ortadan kalkarak bireyin yaşam kalitesi artışmış olur. Çalışılan olumsuz duyguların oluşmasına neden olan bilişsel çarpıtmaları içeren otomatik düşünceler yüzünden bireyin yaşadığı acı, öfke, kıskançlık, korku, endişe, stres, üzüntü gibi olumsuz duyguları ortadan kaldırmaktadır.

EFT seansları sonrasında; birey çalışma öncesi kendisini olumsuz etkileyen olayı tekrar düşündüğünde olayı hatırlar. Fakat olaya eşlik eden rahatsızlık veren, olumsuz duyguları hissetmez. EFT çalışmasında elden edilen başarı kalıcıdır, vuruşlar ile blokajlar çözülerek, beden enerjisini dengelenir. Bireyi olumsuz etkileyen ve enerji akışı, sistemini yavaşlatan duygulardan arındıkça, kendini sağlıklı, rahatlamış ve mutlu hisseder. Yaşamdan aldığı zevk ve haz artar, yaşam içersindeki üretkenliği artar EFT ile çok hızlı ve kısa sürede çözüme ulaşılması mümkündür, başarı düzeyi çok yüksek bir enerji terapisidir.